Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.obscurus.pod-banknot.lowicz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.quaedam.pod-banknot.lowicz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.tollere.pod-banknot.lowicz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

María_Reiter Grenadilla Metro_(unidad) Marquesado_de_Arucas Llorenc_del_Penedès_(Tarragona) Gomez_Perez_das_Marinas Lolium_perenne M.D.F. MK_Armageddon Mesilato_ergoloide Master/Slave Manuel_Meana MediaTek,_Inc. Marie_José_Pérec Los_maníacos_de_Dnepropetrovsk Maggie_Fitzgerald Rajna_Jovanovic-Dunjic Prionoplectus Línea_Barcelona_Vallès Miguel_Ángel_Ferriz Marcelo_Mercadante Malvavisco_(desambiguación) Microarquitectura Melesse Lucio_Emilio_Mamercino_(consul_341_a_C.) Provincia_de_Argel Maud_Watson Premios_César_1977 MTV_Russian_Music_Awards Mamoru_Takamura Los_adjetivos Gran_Serton_veredas Premios_Cesar_1979 Gravedad_(desambiguación) Masters_de_Shanghái_2012 Provincia_de_Ioba Live_in_South_America Messier_93 Red_telefónica Mantecados Matías_Maximiliano_Jara Puerro_de_la_vina Raul_Rossi Maraton_de_los_cuentos Madeliene_L'Engle Marquesado_de_Benemejis_de_Sistallo Miguel_Cairo MbH Luis_Prais Lupsault Mauricio_Sabillón Menú_de_degustación Puebla_de_almenara María_Amelia_Caracuel_del_Olmo Martinez_Marzoa_Felipe

html map