Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Conventus_(desambiguación) Darrell_Powers Distrito_electoral_de_Jacksonville_n.º_12 Cranberry_Street_Tunnel Cristian_Osvaldo_Alvarez Coreses Cámara_Schmidt Alejandro_Nunez_Alonso Cross_Sound ESPOLI Alelí_de_Mahón Cyperus_aphyllus Alonso_Verdugo_Castilla Distrito_de_Aquia Cravanzana Drogóbich D._Bale Alicia_en_el_pais_de_las_maravillas_(pelicula_1999) Dan_ta Dayton_(Illinois) Corona_del_Estado_imperial Daniel_Cara_Rodríguez Alexandra_Lamy Coronel_Dorrego Departamento_de_Extranjeria_y_Policia_Internacional Convención_sobre_la_prohibición_de_minas_terrestres Economia_de_latinoamerica Doña_Antonia_de_Ipeñarrieta_y_Galdos_y_su_hijo_don_Luis Cufica Cota_superior_minima DirectSound Delio_Rodríguez Distrito_de_aarberg DeKalb Dongdaemun_Stadium Altisceptrum_(Bulbophyllum) Distrito_de_Jesús_María_(Lima) Cratero_de_macedonia Altyn-Tagh Altorribagorzano Coro_estable_de_rosario Amable_Jones Davidia_involucrata_var_vilmoriniana Cronología_de_las_exploraciones Dragones_del_Pacifico Doctor_Caligari Cordesse Cruz_rusa Droguería_Alemana Diocesis_de_San_José Draft_de_la_NBA_de_1989 Ambiente_obesigénico Copa_de_las_Naciones_de_la_IRB Dumbéa Cueva_Atea

html map