Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Equipe_Renault Enfermedades_del_sisitema_excretor Forjado_reticular Estado_de_Santander Estructura_de_bloque Factores_de_crecimiento_oseo Euphorbiodendron Fantasía_2000 Estilo_Alpino FOX_Crime Erwin_Sánchez Ezequiel_Garay Energía_virtual Enzo_Daniel_Ruiz_Eizaga Fernando_Toro_Piriz Equipo_espanol_de_gimnasia_ritmica Entropía_de_Kolmogórov Enfermedad_de_Newcastle En_las_manos_de_Dios Filosofía_oriental Estación_Tomás_Jofré Eucrinum Francisco_Bances_López-Candamo Francisco_Arias_Cárdenas Ferreira_(Macedo_de_Cavaleiros) El_cañonero_del_Yang_Tze Elecciones_a_la_Junta_de_Andalucía_de_2008 Elecciones_al_Parlamento_de_Navarra_de_1979 Escipión_Emiliano Estacion_Jose_León_Suarez Especificidad_(organizacion) Fabula_(desambiguacion) Fallon,_Nevada Ermita_de_Santa_Barbara_(Espana) En_el_ultimo_lugar_del_mundo Entrenadores_del_Club_Atlético_Boca_Juniors El_Consorcio Fisica_de_la_atmosfera Einzelhaft Eurocopa_de_futbol_1976 Estocolmo Escuela_Superior_de_Ingeniería_Mecanica_y_Eléctrica_Unidad_Ticomán Entre_Lunas Feux Facultad_Regional_Tucumán El_embrujo_de_Shanghai_(película) Elecciones_autonomicas_de_la_Comunidad_de_Madrid_de_2003 Eduardo_Garcia_de_Enterría Escondido Esgrima_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Mexico_1968 First_Harvest:_The_Best_of_Alphaville_1984-1992 Five_Serpent's_Teeth Eduardo_Romero Festival_de_Musica_Antigua_de_Ubeda_y_Baeza Festo

html map