Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Lüleburgaz QuantasLink Quintana_del_puente M2 Matemática_védica_de_Bharati_Krishna_Tirtha Marquesado_de_Morbecq Qiziltepa Metallica Mikhail_Myasnikovich Pro_Wrestling_ZERO1-MAX Progrés_Municipal Raef_LaFrentz Rally_de_Portugal_de_1985 Medicina_legal_y_forense Primera_Division_del_Peru Promise_to_try Medalla_de_la_Unión_Europea_Occidental Llamado_del_contramaestre Radical_61 Mi_Niñera_es_una_Vampira Lobivia_hualfinensis Manifiesto_Russell_Einstein Region_de_Kilimanjaro Master_raindrop Mahā_Viṣnú Ramón_Mayner Proceso_cognitivo Masacre_de_Jotin Los_angeles_del_infierno Rally_de_Finlandia_de_1994 Rama_interna_de_la_arteria_subescapular Premio_Cóndor_de_Plata_a_la_mejor_pelicula_iberoamericana Louis_Vincent_Thomas Lucky_Soul Rafael_Rodríguez-Ponga Miguel_Angel_Cortés_Martín Mezquita_de_Tremecén Los_castros_del_dobra Mentera_Barruelo_(Cantabria) Metro_Neguri Quentin_Leo_Cook Manuel_Rivera_Garrido Punta_medanosa Loxothysanus Luz_negra Meritxell_Batet Radio_en_Espana Grevillea_approximata Mike_Iuzzolino Lucio_Casio_Longino_(cónsul_127_a_C_) Goléadores Llanura_Chaco_Pampeana Prêt-à-porter_(pelicula) Maquinista_Savio Menthonnex-en-Bornes

html map