Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.currente.ta-dziecko.ilawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.grano.ta-dziecko.ilawa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.intelligam.ta-dziecko.ilawa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pasta_marquesa Palacio_arzobispal_de_Kromeríž Picada_(comida) Plano_Cenital Partido_judicial_de_Cartagena Operador_unitario Oregonichthys_kalawatseti Picricarya Portugués_de_Ceará Oxyura_vittata Okondo_(Alava) Paracaesio_kusakarii Policía_de_la_Provincia_de_La_Pampa Neurologico Nick_Davis Nakagawa_Kotaro Parque_involuntario Parma_microlepis Pinocho Novillas_(Zaragoza) Pedro_Paneque Pokemon_Crater Pascual_Pistarini Parque_Lilacia Pepe_Macías Plélo Pipino_de_italia Nuad_Bo_Rarn Nicola_Pietrangeli Organizacion_para_la_Liberación_de_Palestina_(OLP) Penon_Blanco Piedra_rúnica_de_Gripsholm Plaza_Gandhi Parada_Kilometro_33 Pedro_de_Fonte Paolo_da_Firenze Poblado_Alonso_(Paysandú) Navarra_Televisión Opuntia_lemaireana Plock Parapinnada Pedro_Diez_Canseco_Castillo Pablo_Pallarés_Marzo Pali_(desambiguacion) Pintura_del_Japón Paseo_plantado Parque_nacional_Fuji-Hakone-Izu P._T._Barnum Notobasis P._S._D. Pedro_Gastón_de_Orleans-Braganza Policía_Montada_Real_del_Canada Organización_territorial_de_Puerto_Rico Onça_(desambiguación) Panico_bancario

html map