Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.salis.ten-zlapac.tarnobrzeg.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.ten-zlapac.tarnobrzeg.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.addit.ten-zlozyc.zgorzelec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sberbank Sebastiao_Salgado Santuario_de_fauna_de_Thungyai_Naresuan Saints_Row Sukhoi_Su-6 Tratamiento_del_cáncer_de_mama Scott_May Tardaguila The_Jackson_5 Tapinoma Segundo_combate_de_marcavalle Tiago_Camilo Territorio Shofár Torre_del_Barón Tonari_no_Totoro Tazir Stephen_Elliott_(futbolista) TPIY Saint_Beauzire_(Puy_de-Dome) Sueño_de_amor_nº3 Something_(desambiguación) Spider-Men T_Doble_A Selección_femenina_de_fútbol_de_Canada Templo_de_Kukulkan Shô Shooting_guard Seleccion_guineana_de_futbol Starhawk_(videojuego) Torres_(municipio) Solucar_Energia_S.A. Terremoto_en_Chile Sanbeiji Stemodiopsis Siete_días_de_mayo San_Vicente_de_Canete Terremoto_de_Costa_Rica_de_2004 Salomon_Koninck Tortas_locas Sofía_Álvarez Sever_do_vouga The_Politics_of_Heroin:_CIA_Complicity_in_the_Global_Drug_Trade Seleccion_Española_de_Horseball Team_Ecuador Terremoto_de_Punta_Arenas_de_1893 Sarcocapnos_enneaphylla_var._baetica Sinfonía_de_los_Salmos Sexta_Avenida_(línea_Canarsie) Theophile_de_Viau Smartwatch Torneo_Clausura_2009_de_Primera_Division_de_Mexico Sevastopol_(Wisconsin) Transgrancanaria SummerSlam_(2013)

html map