Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.slaskie.hektor-kat.net.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.wielkopolskie.hektor-kat.net.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.advocatus.na-prosty.lezajsk.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Las_vacaciones_del_señor_Hulot Jose_Villagran_Garcia Lengua_Pipil Iñigo_Landaluze La_Biblia_¿la_Palabra_de_Dios,_o_palabra_del_hombre? Jose_Adrian_Bonilla Leonardo_Vines Literatura_de_Mejico Jorge_Eduardo_Costilla_Sánchez Kallunki Instituto_Federal_de_Acceso_a_la_Información_Publica La_Soberana Jose_Luís_Lopez K-Meleon Jardín_Botánico_de_Palermo Kilómetro_cincuenta_y_siete José_Ángel_Sánchez_Asiain Larry_Page Jose_Esteban_Solís La_Ilusion_Comica Laura_Maña Juan_Lopez_de_Penalver Joaquinistas Josep_María_Millàs_Vallicrosa Javier_Duce_Gracia José_Manuel_Serrano_Arenas José_Francisco_Segurola Jilong_Shìh John_A_Pople Jubaeopsis_caffra Kama_Deva Isla_Ascension_(Océano_Atlántico) Laurie José_Julián_Marti_Pérez Jardín_Botánico_de_la_Universidad_de_Duisburgo-Essen Juan_de_Arfe_y_Villafane La_Malá Invasión_brasileña_de_1864 Juan_Pio_Membrado_Ejerique Lingüistica_funcional Kerivoula_muscina Juan_Steffen La_Cabeza_(corto) Letonia_en_el_Festival_de_la_Cancion_de_Eurovision Lista_de_capitulos_de_Cosas_de_casa Le_Pertre Juan_de_Rada José_Maria_Escudero_de_la_Peña Kotkapura Lamium_petiolatum Isao_Hurusawa Joven,_viuda_y_estanciera_(pelicula_de_1970) Jerónimo_Morales_Neumann Jose_Checa_Beltrán Lake_Land'Or_(Virginia)

html map